سوال های متداول


پرداخت یاری چیست؟

موضوع فعالیت شرکت های پرداخت یار ارائه خدمات پرداخت و نظارت بر عملکرد پذیرندگان پشتیبانی شده پس از اتصال آنها به شبکه الکترونیکی پرداخت است. شرکت‌ های پرداخت یار با همکاری شرکت‌ های ارائه کننده خدمات پرداخت (PSP) می‌ توانند گستره وسیعی از خدمات پرداخت از قبیل درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم (IPG)، درگاه پرداخت واسط، لینک پرداخت شخصی، فاکتورآنلاین و... را ارائه دهند. شرکت های پرداخت یار تلاش می ‌کنند تا فرآیند دریافت درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) را تسهیل کرده و در مدت زمان کوتاهی پس از ارائه مدارک، درگاه پرداخت اینترنتی را برای پذیرندگان فعال کنند. شرکت های پرداخت یار مجاز شاپرک در این لینک قابل مشاهده است.

درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) چیست؟

درگاه پرداخت اینترنتی به دارندگان کارت های بانکی عضو شتاب امکان می دهد تا بدون مراجعه حضوری، کالا و خدمات مورد نظر خود را از طریق اینترنت خریداری و وجه آن را به صورت آنلاین پرداخت کنند. مشتری پس از ورود به درگاه پرداخت اینترنتی می تواند با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود شامل شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضا و کد اعتبارسنجی (CVV2) پرداخت خود را به آسانی انجام ‌دهد.

آلین پی چیست؟

آلین پی محصول پرداخت یاری شرکت مهندسی پیشرو فن آوران آلین کیش با مجوز شاپرک است (لیست شرکت های پرداخت یار شاپرک ) که به ارائه خدمات درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) می پردازد. شما با ایجاد یک حساب کاربری در آلین پی، می توانید برای خود یک درگاه پرداخت اینترنتی اختصاصی به نام خودتان و با آدرس منحصر به فرد ایجاد کنید و با ارسال آدرس این صفحه برای دیگران از هر شخصی به صورت الکترونیک پول دریافت نمایید. همچنین شما می توانید وب سایت یا اپلیکیشن خود را از طریق وب سرویس آلین پی به درگاه پرداخت اینترنتی اختصاصی خود متصل کنید.

پرداخت در آلین پی چگونه انجام می شود؟

مشتری پس از ورود به صفحه پرداخت اینترنتی شما و وارد کردن مبلغ و اطلاعات لازم به صفحه اصلی درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) منتقل می شود (در صورت استفاده از وب سرویس نیازی به ورود اطلاعات توسط مشتری نیست). پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و تایید عملیات پرداخت، پول از حساب مشتری کسر شده و در اولین سیکل تسویه پرداخت یاری شاپرک (ساعت 16:30 روز بعد) به حساب پذیرنده واریز خواهد شد. لازم به ذکر است که مطابق قوانین شاپرک تسویه روزهای تعطیل رسمی در اولین روز غیرتعطیل بعدی انجام خواهد.

آلین پی در چه مواردی کاربرد دارد؟

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از آلین پی برای کلیه پرداخت های اینترنتی از جمله پرداخت هزینه خدمات و محصولات، پرداخت بدهی و... استفاده کنند.

روند ثبت نام و فعال سازی درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) چگونه است؟

با کلیک روی لینک ثبت نام در صفحه اول سایت، وارد بخش ثبت نام خواهید شد، پس از تکمیل ثبت نام، اطلاعات شما توسط کارشناسان آلین پی برسی شده و در صورت صحت اطلاعات شما برای بررسی به شاپرک ارسال خواهد شد، درصورت تایید شاپرک درگاه پرداخت اینترنتی شما فعال خواهد شد.

بعد از پرداخت توسط مشتری، پول چه زمانی به حساب بانکی من واریز می شود؟

باتوجه به قوانین شاپرک و سازوکارهای بانک مرکزی، مبلغ تمامی تراکنش های هر روز بین ساعت 16:30 تا 17:30 روز بعد به حساب شما واریز خواهد شد. اگر پرداخت در روزهای قبل از تعطیلات رسمی (مثلا پنجشنبه) انجام شده باشد، پول در اولین روز کاری (شنبه) به حساب شما واریز خواهد شد.

حداقل و حداکثر مبلغ تراکنش ها در آلین پی چقدر است؟

حداقل مبلغ تراکنش ها 1,000 ریال و حداکثر آن 500 میلیون ريال است.

هزینه استفاده از خدمات آلین پی چقدر است؟

در حال حاضر استفاده از خدمات آلین پی هم برای پذیرندگان و هم برای پرداخت کنندگان رایگان می باشد.